Studium Praktyk

"Mikołaj Kopernik - wstrzymał słońce, ruszył ziemię"

Na posiedzeniu w dniu 5 maja 2023 r. Komisja konkursowa w składzie:

• dr Maria Sobieszczyk – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • Ewa Pronobis-Sosnowska – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy,
  • Agnieszka Gąsiorowska – prezes Kujawsko–Pomorskiego Centrum Dziedzictwa Oświaty w Bydgoszczy,
  • Joanna Grabowska-Janowiak – kierownik Muzeum Oświaty w Bydgoszczy,
  • Małgorzata Kalinowska – nauczyciel bibliotekarz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

dokonała oceny nadesłanych prac w konkursie „Mikołaj Kopernik – wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV-VIII ze szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego zainteresowanych tematyką konkursu. Termin nadsyłania prac upłynął 26.04.2023 r. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy w formie komiksu. Praca konkursowa miała zawierać elementy upamiętniające 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Na konkurs wpłynęło 28 prac. W konkursie wzięło udział 29 uczniów: z klasy IV – 9 osób, z klasy V – 4 osoby, z klasy VI – 5 osób, z klasy VII – 5 osób, z klasy VIII – 5 osób. Prace wpłynęły z 16 szkół województwa kujawsko-pomorskiego z miejscowości: Żnin, Piotrków Kujawski, Świecie, Ojrzanowo, Pakość, Lipno, Zbrachlin, Szczepanowo, Gniewkowo, Mąkowarsko, Gorczenica, Brześć Kujawski, Bydgoszcz.

Po ocenie nadesłanych prac wyłoniono laureatów nagród i wyróżnień. Komisja przyznała nagrody za zajęcie I, II, i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas IV-VI i uczniowie z klas VII-VIII. Ponadto przyznano Nagrodę Dyrektora Biblioteki i wyróżnienia.