Studium Praktyk

"Moja ulubiona książka"- dr Maria Sobieszczyk w Komisji Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego

W siedzibie biblioteki rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Moja ulubiona książka”. Konkurs został zorganizowany w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, a honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Komisja konkursowa w składzie:

• dr Maria Sobieszczyk – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • Anna Drejas – Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy,
  • Ewa Pronobis-Sosnowska – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy,
  • Justyna Frelichowska – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

Na konkurs napłynęła rekordowa, w historii organizowanych przez nas konkursów plastycznych, liczba prawie 1400 prac ze 131 placówek województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wyobraźnią, kreatywnością i starannością. Prace ilustrowały 310 tytułów książek dla dzieci i były wykonane w różnych technikach plastycznych.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs (film)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy.